Męskie koszulki polo Ralph Lauren to już klasyczny hit, który doskonale znany jest wielu osobom. Jest to taki element garderoby, który nie wyjdzie z mody – chociażby nie wiadomo co się działo. Wielu panów zastanawia się nad tym, jak nosić takie koszulki. Z czym można je założyć, a czego powinno się unikać? Warto się temu tematowi bliżej przyjrzeć.

Skąd się wzięły koszulki polo?

Zanim będziemy zastanawiać się nad tym, z czym powinno się nosić koszulki polo Ralph Lauren to warto przypomnieć sobie historię tego elementu garderoby. Do jej powstania przyczynił się sport, a mianowicie tenis. Koszulki polo używane były już przez brytyjskich graczy w polo w Indiach, ale to dopiero Rene Lacoste, francuski tenisista sprawił, że o tych koszulkach stało się głośniej. Może to przez to, że tenisista był naprawdę utalentowany i grał wyśmienicie? Wszyscy doskonale wiedzieli również, że Lacoste przywiązywał ogromną uwagę do tego w czym pojawiał się na korcie. Pewnego dnia była to właśnie doskonale skrojona koszulka z charakterystycznym kołnierzykiem, która wykonana była z dzianiny. Koszulka miała dekolt i zapinana była na guziki. Do tego dobrał on długie, flanelowe spodnie, a jego całościowy strój wzbudził niemałe zamieszanie. Od tego momentu koszulki polo wzbudziły spore zainteresowanie. Nie tylko zawodowi gracze w tenisa chcieli je mieć na sobie, ale również wiele innych osób. Czas pokazuje, że koszulki polo nie wychodzą z mody. Co prawda, profesjonalni tenisiści już tak mocno nie przywiązują do niej uwagi, ale nadal bardzo często jest ona spotykana na ulicy w najróżniejszych stylizacjach.

Z czym nosić klasyczne polówki?Z czym nosić polo?

Moda na przestrzeni lat bardzo mocno ewoluowała i dzisiaj koszulki polo Ralph Lauren można otrzymać w najróżniejszych kolorach. Są one bardziej dopasowane do męskiej sylwetki, ale pewne elementy na przestrzeni lat pozostały niezmienione. Mowa tutaj chociażby o charakterystycznym kołnierzyku i dekolcie zapinanym na guziki, chociaż mężczyźni preferują pozostawienie go na luzie, rozpiętego. Tego rodzaju koszulki polo Ralph Lauren można założyć zarówno do klasycznych szortów z dzianiny w wersji krótkiej, jak też w wersji długiej. Polówki na pewno się nie pogniewają, jeżeli założymy je do spodni jeansowych. Te najbardziej uniwersalne spodnie w męskiej szafie pasują zarówno do luźniejszych wyjść, np. wypad z kolegami do pubu, jak również na nieco bardziej eleganckie wyjścia – np. randka z ukochaną osobą. Męskie koszulki polo stanowią doskonałą bazę do stworzenia ciekawych stylizacji.