W obecnych czasach, kiedy każde dziecko zabawek ma pod dostatkiem, naprawdę niezwykle ciężko wybrać jest praktyczny i przydatny prezent dla malucha, który go ucieszy, ale także dodatkowo wspomoże jego rozwój. Okazuje się, że zabawki mogą nie tylko bawić, ale także uczyć i wspomagać dziecko na wczesnych etapach jego rozwoju. Jakie zatem zabawki wybrać dla malucha, aby nie były tylko kolorową ozdobą w dziecinnym pokoju?

Jakie zabawki wybrać dla dziecka?

Kolorowe misie, których dziecko ma już w pokoju po brzegi, to niekoniecznie dobry i przydatny prezent. Warto więc zainwestować w zabawki edukacyjne, które będą spełniać znacznie ważniejsze zadanie. Przykładem świetnego prezentu, który sprawdzi się dla dziecka, które dopiero co zaczyna poznawać świat, są różnego rodzaju maty edukacyjne. Na takiej macie, dziecko może przewracać się do woli, czołgać, gryźć wszystko dookoła, gdyż całość wykonana jest z bezpiecznych materiałów, przystosowanych do nawet najbardziej wymagających użytkowników. zabawki edukacyjneDziecko poznaje wszystkimi zmysłami, więc grające elementy na macie, kołaczące grzechotki, lusterka, w których dziecko może na siebie spoglądać — wszystko to sprawia mu wiele radości, a dodatkowo maluch uczy się poprzez zabawę. Inne ciekawe zabawki edukacyjne, to klocki. Klocki przydadzą się dla nieco starszych dzieci, które etap poznawania wszystkiego poprzez lizanie i gryzienie, mają już za sobą. Niezwykle ważne jest, aby dostosowywać zabawki do wieku dziecka, aby przypadkiem, przez nieodpowiedni ich zakup nie doprowadzić do tragedii, z powodu połknięcia przez dziecko drobnych elementów. Klocki pozwolą rozwinąć wyobraźnie dziecka. Ta z pozoru bardzo prosta i niewymagająca zabawka, wpływa na późniejszą zdolność kreatywnego myślenia u dziecka. Dziecko budując fantazyjne budowle z klocków, musi przecież je zaprojektować i wymyślić.

Nauka przez zabawę

Zabawki edukacyjne mają to do siebie, że dają dziecku frajdę z ich użytkowania, a dodatkowo uczą czegoś pożytecznego. Przydać mogą się także takie zabawki jak mówiące misie, które uczą dziecko alfabetu, czy też prostych zwrotów. Dzięki temu, poprzez osłuchanie się z nowymi słowami, czy też zwrotami dziecko na trwałe zapisuje je w swojej pamięci i nie wymaga to od niego większego wysiłku. Tak samo jest z nauką języków obcych. Małe dzieci mają niezwykle elastyczny i chłonny mózg, dlatego też nauka języków, zalecana jest już od najmłodszych lat. To właśnie nauka poprzez zabawę daje najlepsze skutki, o czym świadczą liczne badania i doniesienia naukowe. Najlepsze zabawki edukacyjne znajdziesz tutaj: https://neorobot.pl/pl/zabawki-edukacyjne.