schodyNiekiedy nowoczesne budownictwo oferuje dość specyficzne rozwiązania. Jednym z nich są piękne, ale strome schody, które dobrze wyglądają przede wszystkim, kiedy się na nie patrzy. W użytkowaniu natomiast nie są zbyt ciekawe, bo po pierwsze stwarzają dość mocne zagrożenie, a po drugie schody takie są po prostu mało praktyczne.

Można jednak temu zapobiec, tym bardziej, jeżeli w domu mieszkają dzieci, to sprawa priorytetową jest zadbanie o to, żeby takie schody nie były dla nich zagrożeniem. Podstawą jest więc zamontowanie odpowiednich poręczy albo antypoślizgowych chodniczków, które uniemożliwią dziecku ślizganie się na schodach. Dla maluchów nawet niewielka wysokość może być bardzo niebezpieczna a nie przewidują one przecież efektów swoich poczynań, tak więc zadbajmy o to, żeby schody w naszym domy nie wywołały u nich urazu.

Na poręczy co kawałek można stosować specjalne chwytami, a najlepiej byłoby, gdyby na górę ustawiona była specjalna barierka, która uniemożliwi wchodzenie bardzo małemu dziecku. Na podłodze warto zastosować materiał dość chropowaty, który zminimalizuje poślizg a poręcz powinna być umiejscowiona tak, żeby była odpowiednia dla każdego wzrostu i dla dużych i dla mniejszych.