Zrób prezent swojemu czworonogowi

Dbanie o odpowiednie pożywienie dla psa to podstawa, ale od czasu do czasu można zrobić swojemu psu przyjemność i kupić dla niego jakieś przysmaki. Warto wiedzieć, że często są one nie tylko smaczne, ale również pożyteczne – na przykład dostarczają witamin czy pozwalają zadbać o psie uzębienie, ale także mogą przydawać się podczas treningów z psem.

Jeśli chodzi o przysmaki dla psa, to wybór jest ogromny. Producenci dbają o to, ażeby każdy właściciel czworonoga znalazł coś odpowiedniego dla swojego podopiecznego. Kupowanie tego typu produktów ma również swoje dobre strony dla zdrowia zwierzaka – wiele z nich wpływa na trawienie, dostarcza ważnych dla funkcjonowania składników, może mieć wpływ na uzębienie czy jakość sierści. Więc, mówiąc obrazowo, kupując przysmaki dla psa dba się nie tylko o samopoczucie czworonoga, ale również o zdrowie.

przysmaki dla psaPrzysmaki suszone

Wielką popularnością cieszą się ostatnimi czasy produkty wędzone i suszone, które nie dość, że są naturalne, to jeszcze dodatkowo niezwykle smakują nawet najbardziej wybrednym psom. Najczęściej są to podroby lub po prostu mięso, które poddane jest odpowiedniej obróbce termicznej – dzięki czemu zachowuje swoje właściwości, ale pozwala na dłuższe przechowywanie. Takie przysmaki dla psów powinny szczególnie zainteresować właścicieli, ponieważ poza walorami smakowymi, mają liczne pozytywne właściwości – na przykład wpływają na ochronę przewodu pokarmowego czworonoga.

Zestawy przysmaków

W sklepach zoologicznych można znaleźć również przysmaki dla psów produkowane przez renomowanych producentów, które są często wykonane przede wszystkim z mięsa, dlatego powinny smakować wszystkim czworonogom. Takie produkty, których zwykle w opakowaniu jest kilka lub kilkanaście, świetnie nadają się na dłuższe wyprawy z psem – sprawdzają się jako smaczki, mogą być wykorzystywane jako pozytywne wzmocnienie podczas treningu, ale także jako urozmaicenie codziennej diety. Takie przysmaki dla psa dają wiele możliwości, dlatego warto je kupować.