W niejednym z naszych domów, jak również mieszkań znaleźć można mieszkające tam od lat różnego rodzaju zwierzęta. Od skowronków i jaszczurek, przez świnki morskie i chomiki, aż po psy i koty, a także wiele, wiele innych. Niejednokrotnie od właścicieli zwierząt usłyszeć można, że zwierzaki te stanowią nieodłączną część ich rodzin. Często są one traktowane jak prawdziwi członkowie rodziny, bez których zarówno dorośli, jak i dzieci nie wyobrażają sobie życia. Warto zastanowić się, dlaczego tak kochamy zwierzęta, ale także podjąć refleksję dotyczącą tego, jak odpowiednio o nie dbać. 

Nasi mniejsi przyjaciele

Żywienie zwierzaków - nie mniej ważne niż ludzi.Psy, koty i inne zwierzęta domowe, tak jak było już wspomniane wyżej stanowią część rodziny. My, ludzie nierzadko traktujemy je jak swoich prawdziwych przyjaciół. Zdarza się nawet, że są to nasi jedyny przyjaciele, którym możemy powierzyć nasze tajemnice z taką myślą, że nikomu jej nie zdradzą i do niczego nie wykorzystają przekazanych im informacji oraz sekretów. To właśnie jeden z powodów, dla których tak uwielbiamy nasze pupile, zarówno te mniejsze, jak i te większe. Idąc dalej, ani pies, ani kot, ani żadne inne zwierze nie będzie, tak jak często robi to człowiek, szukało na siłę rozwiązań naszych problemów, jak również nie będzie przekazywało nam małowartościowych porad oraz wskazówek, na które w danym momencie raczej nie mamy ochoty. Jest to kolejna zaleta naszych mniejszych przyjaciół. Zwierzaki też fantastycznie sprawdzą się w domach, w których mieszkają dzieci. Dziecko wychowywane w obecności zwierząt przejawia potem zdecydowanie więcej empatii i szacunku do innych - zwierząt i ludzi. Fundując naszym pupilom karmę dolina noteci premium (dostępną np. tu: https://wiecejnizkarma.pl/marki/premium/), zapewnimy im to, czego potrzebują.

Czego potrzebują nasi mniejsi przyjaciele?

Zwierzęta tak samo jak ludzie, by prawidłowo funkcjonować na co dzień, muszą otrzymywać odpowiednią, dzienną ilość składników żywieniowych. Nie tylko ludzie są przecież tym, co jedzą, ale wręcz identycznie sprawa ma się na przykład z psami. Karma dla psów dolina noteci premium jest posiłkiem dostarczającym naszym psiakom wszystkich istotnych dla ich rozwoju składników mineralnych oraz witamin. Dzięki takiej zbilansowanej, racjonalnej diecie nasz zwierzak będzie nie tylko pięknie wyglądał dzięki zadbanej, mocnej sierści, ale również będzie się świetnie czuł. Bez wątpienia regularne spożywanie przez niego karmy dolina noteci premium wpłynie pozytywnie na jego gotowość do ruchu, chęć do zabawy oraz dobry, długi sen, którego również potrzebuje. Na co czekać? Dbajmy o naszych mniejszych przyjaciół.