Duża paleta kosiarek Honda pozwoli wybrać sprzęt do każdej przestrzeni trawnika tak, aby koszenie było radością. Główne założenie, jakim powinniśmy się kierować przy zakupie kosiarki to nawierzchnia trawnika jaki będzie nią koszony. Do przestrzeni od 700 do 1500m2 poleca się zakup kosiarki samobieżnej. Do koszenia trawników przewyższających 1500 m2 zaleca się kosiarki traktorowe.

Kosiarki Honda – co należy o nich wiedzieć?


Czemu sprzęt marki Honda jest tak popularny? Powodów jest sporo, lecz najistotniejszym jest niewątpliwie jakość. Dzięki przetestowanym artykułom, mamy gwarancję, iż wszystko, z czego korzystamy, zaspokoi nasze wymagania oraz nigdy nas nie zawiedzie. Honda to duży koncern, który zajmuje się produkcją napędów do różnych maszyn, w tym do kosiarek spalinowych. Kosiarki Honda charakteryzują się niezawodnością, cichą pracą i  odpowiednią mocą.

Nowe typy kosiarek


Co wyróżnia kosiarkę Honda?Nowe typ kosiarek Honda posiadają szereg zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Mają one silnik Smart Drive, nowoczesny system kontroli szybkości za pomocą funkcjonalnych manetek – rozwiązanie automatyczne oraz bardzo przydatne w zestawieniu z systemami wykorzystanymi w pozostałych kosiarkach. Zapewnia  to natychmiastową zmianę szybkości przez jej dopasowanie do osobistych preferencji i wielkości oraz gęstości trawy.

Dodatkowo kolejne typy mają podwójny system noży, wspomagający funkcję mulczowania zmiennego. Dwa noże gwarantują optymalne ścinanie trawy oraz cięcie na drobniejsze elementy. Prowadzący nóż górny odpowiada za cięcie główne, natomiast nóż dolny tnie pokos na drobniejsze kawałki. Krążący pokos wewnątrz kadłuba podlega dalszemu kruszeniu. Rezultatem tego systemu jest precyzyjniejsze ścieranie oraz o 30% większe wypełnienie pojemnika aniżeli w wypadku systemu z jednym ostrzem i możliwość przechowywania oraz mielenia liści jesienią.

Długo, łatwo oraz sprawnie


Kosiarka musi wytrzymać wysoką wilgotność, działać niejednokrotnie pod dużym obciążeniem, natomiast na zaniedbanym trawniku ponadto musi uporać się z gałęźmi, liśćmi, natomiast niejednokrotnie także kamieniami oraz ziemią. Warto więc zwrócić uwagę na rodzaj obudowy: lekka jest mniej trwała, natomiast obudowa metalowa trwalsza, lecz znacznie cięższa. Właściwa budowa ostrzy zrobionych ze specjalnie skonstruowanych stopów, także może być kluczowa w trudnych warunkach.