Kłopot wrażliwych zębów to dosyć niejednokrotnie widziana dolegliwość. Osoby, jakie cierpią z tego względu, czują dyskomfort przy kontakcie z ciepłymi, zimnymi, słodkimi oraz kwaśnymi potrawami i napojami. Przyczynia się to do bólu w normalnym życiu - każda kawa lub lodowe smakołyki mogą spowodować ból, jaki efektywnie obniży przyjemność, np. z towarzyskich spotkań. Chociażby chłodne powietrze może wywołać to przykre wrażenie. Warta używania jest na przykład pasta na nadwrażliwość zębów.

Jaka pasta na nadwrażliwość zębów?


Czym się charakteryzuje pasta na nadwrażliwość zębów?Niewątpliwie środek, jaki nakładamy na szczotkę do zębów, jest niezwykle ważny. Przy nadwrażliwości wykorzystuj pasty mające związki fluoru (aminofluorek, fluorek cyny), zatrzymujące kanaliki zębiny. Wybieraj artykuły dedykowane do tego rodzaju przypadłości, z małym stopniem ścieralności, blisko 30-50 RDA. Bóle zębów spotykają wiele osób. Natomiast istotne jest, aby nie lekceważyć powstałego kłopotu. Niejednokrotnie starczy wprowadzić małe zmiany w normalnej higienie jamy ustnej.

Pasty wykorzystywane przy nadwrażliwości zębów mają specjalistyczne elementy umożliwiające zwalczać ową przypadłość, takie jak azotan potasu bądź fluorek cyny, jakie zabezpieczają przed nadwrażliwością zębów oraz redukują czy zupełnie usuwają dyskomfort podczas mycia. Są dwa główne sposoby na spowolnienie bólu połączonego z nadwrażliwością: znieczulenie nerwu bądź zatrzymanie luków kanalików zębinowych. W świetle ubiegłych doniesień naukowych szczególnie wykorzystanie argininy wydaje się niezwykle efektywne. Badania dowiodły ponieważ, iż arginina, mająca ładunek dodatni, w jamie ustnej jest transportowana do zębiny, jaka ma ładunek ujemny. W parze z węglanem wapnia, jaki także znajduje się w składzie past z argininą, substancja owa tworzy powierzchnię osłonową, spajającą kanaliki zębinowe i wytrzymałą na działanie kwasów. W efekcie, kanaliki przestają być narażone na czynniki wywołujące ból.

Pasta na nadwrażliwość zębów


W paście regenerującej braki szkliwa wykorzystano innowacyjną technikę najpierw przygotowaną do odnowy tkanki kostnej. Stosuje ona prawdziwe elementy, z jakich wykonane są zęby oraz kości. Więc z przeznaczeniem znalazła wykorzystanie w rozmaitych, specjalnych artykułach dentystycznych. Związek wapnia pomaga w odbudowie podatnych miejsc zębów. Substancja aktywuje się w kontakcie ze śliną oraz uwalnia jony wapnia oraz fosforu – naturalne elementy budulcowe zębów. Tworzą one stałą, mineralną powierzchnię osłonową na przestrzeni odkrytej zębiny oraz wewnątrz otwartych kanalików zębinowych