Niemal każdy z nas miał przynajmniej raz w życiu do czynienia z sytuacją, w której przydałaby się mu obsługa prawna, znakomicie pamiętamy więc uczucie pewnego dyskomfortu towarzyszące nam w takiej sytuacji. Trudno dziwić się zresztą takiemu stanowi rzeczy, przez lata utrzymywano bowiem, że spotkanie z prawnikiem rzuca się cieniem na wizerunku uczciwego obywatela i jest dopuszczalne jedynie wówczas, gdy pojawiają się problemy z przestrzeganiem zapisów prawa karnego.

Dziś promocja w Internecie, prasie, radio i telewizji przekonała nas już do tego, że adwokat i radca prawny niesie pomoc każdemu bez wyjątku, a kontakt z nim jest raczej potwierdzeniem naszej dojrzałości niż niepowodzeń życiowych, firmy, których specjalnością jest obsługa prawna osób fizycznych nadal muszą jednak radzić sobie ze stereotypowym myśleniem, które niekiedy okazuje się być naprawdę groźne.

Wiele wskazuje zatem na to, że promocja w Internecie, z którą mamy do czynienia w kontekście usług świadczonych przez prawników, choć przynosi oczekiwane rezultaty, w żadnym wypadku nie powinna jeszcze być uznawana za zakończoną. Stereotypowe myślenie o prawnikach uderza przede wszystkim w nas samych, warto więc walczyć z nim wszystkimi dostępnymi środkami.