Problemy w pracy, obowiązki domowe, wypadki losowe- wszystko to powoduje napięcie nerwowe. Stres prowadzi do zaburzeń snu i odżywiania, co z kolei stopniowo pogłębia problem. W cięższych przypadkach pojawia się nerwica, która całkowicie przejmuje kontrolę nad życiem.

Żyjemy szybko i intensywnie, często nie zawracając uwagi na tzw. higienę życia. Jesteśmy aktywni i wymagamy od siebie coraz więcej. To odbija się niestety na naszym zdrowiu. Jeżeli w porę nie przystopujemy, wówczas skończy się na braniu syntetycznych i mocnych leków na uspokojenie, które zaleci lekarz. Takie środki niestety stanowią tylko doraźna pomoc. Przede wszystkim sami musimy nauczyć sobie radzić ze stresem.

Leki na uspokojenie pomogą gdy nie możesz zasnąć

Sen

Najważniejszy jest dobry i efektywny sen. Jeżeli zapewnimy organizmowi możliwość regeneracji fizycznej i psychicznej w trakcie nocy, następnego dnia łatwiej stawimy czoło przeciwnościom. Człowiek niewyspany szybko wpada w irytację, co jest szczególnie uciążliwe dla niego samego i dla jego otoczenia. Jeżeli stres nie pozwala zasnąć, możemy wesprzeć się naturalnymi lekami na uspokojenie, np. na bazie kozłka lekarskiego.

Sport

Aktywność fizyczna bardzo dobrze rozładowuje napięcie nerwowe. Wystarczy poświęcić na sport kilka godzin w tygodniu, aby zdecydowanie łatwiej radzić sobie ze wszystkimi obowiązkami. Do aktywności zalicza się także marsz po lesie, podczas którego wyciszymy nerwy, a także dotlenimy wszystkie komórki ciała.

Natura

Kontakt z przyrodą doskonale wpływa na psychikę, ale nie zawsze jest możliwy (zwłaszcza w dużych miastach). Świetnym pomysłem jest stworzenie w domu kącika z własną uprawą roślin. W doniczkach możemy także zasadzić melisę, z której produkuje się leki na uspokojenie. Liście świeżej melisy nadają się do sałatek, deserów i kojących nerwy naparów oraz kąpieli.

leki na uspokojenie złagodzą skołatane nerwy

Zioła

Zioła to leki, które stosowano zanim medycyna nabrała kształtu, jaki znamy dziś. Umiejętnie stosowane i dobrane wyciągi z ziół doskonale regulują funkcje organizmu. Zioła do dziś są składnikami wielu leków na uspokojenie i herbatek wyciszających. Warto je popijać wieczorem, aby zrelaksować się przed snem, a także w okresie wzmożonego stresu.

Masaże i kąpiele

Masaże to lekarstwo na wiele dolegliwości- zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Odpowiedni masaż potrafi uleczyć kontuzje cielesne i emocjonalne. W stresie wskazany jest tzw. masaż relaksacyjny, np. za pomocą ciepłych kamieni. Podobny efekt przyniesie także gorąca, rozluźniająca kąpiel z dodatkiem naparu z szyszek chmielu, z których wytwarza się leki na uspokojenie.