Kawa na wynos to jeden z najczęstszych wyborów potęgujących produkcję śmieci. Wiele osób lubi zajść do kawiarni, na stację lub do automatu, by chwycić napój w dłoń i cieszyć się nim w trakcie spaceru. W samochodach są specjalne miejsca na kubek z kawą, która w trasie również wspaniale smakuje. Zwłaszcza tej wielogodzinnej, wymagającej skupienia.

Dlaczego właśnie kubki biodegradowalne?

Kawa na wynos jest przysmakiem i przyjemnością – wiele osób pozwala sobie na nią zastępując siedzenie w kawiarni lub tradycyjne przyrządzenie tego napoju w domu. Ale to generuje niezliczoną ilość kubków, które służą zaledwie przez kilka minut. O ile kawa jest pita z namaszczeniem, a nie w biegu między jednym a drugim spotkaniem w pracy. Trudno wymagać noszenia ze sobą termosów i kubków termoaktywnych, choć ekologiczni kawosze często tak robią. Ale nie zawsze jest to poręczne i możliwe do zastosowania. Warto, aby lokal miał do dyspozycji kubki biodegradowalne – i sprawa staje się prostsza. Prostsza to znaczy ekologiczna i bezpieczna. Odpowiednie produkty pozwalają na przyczynienie się do zmniejszenia ilości śmieci. Kompostowalne kubki rozkładają się w krótkim czasie i nie stanowią zagrożenia dla środowiska. Są również nietoksyczne dla osoby, która pije z nich napoje. Zwykle są to produkty wytworzone z materiałów pochodzących z recyklingu, powleczone mączką kukurydzianą znaną jako PLA. Są higieniczne i nie zmieniają smaku napojów – nie tylko kawy, ponieważ nadają się również do zimnych płynów.

Kubki biodegradowalne – nowy wymiar kawy na wynosRodzaje kubków biodegradowalnych

Dzięki zwiększającemu się zapotrzebowaniu na produkty ekologiczne, kubki biodegradowalne można dziś zakupić w różnych wersjach. Nie muszą to być surowe w wykonaniu przedmioty, choć takie najbardziej przywodzą na myśl dbanie o środowisko i trend "zero waste". Bez sztucznych dodatków, wybielania i barwników. Niektórzy producenci oferują naniesienie na kubkach nazwy i logo firmy – również tych o surowym lub białym designie. Kubki eko mogą być również wielobarwne i wzorzyste. Te są najbardziej atrakcyjne i zachęcają do kupna napoju. Wybór jest naprawdę spory, a materiały wciąż spełniają swoją ekologiczną funkcję.
Do gorących napojów – takich jak kawa – najlepszy będzie zakup dwuwarstwowych kubków biodegradowalnych. Stanowią lepszą izolację dla ciepła i są stabilniejsze. Kubki z przyjaznych środowisku materiałów dostępne są w różnych pojemnościach, więc zadowolą każdego kawosza. Niezależnie od tego, czy jest wielbicielem espresso, czy preferuje wielkie porcje ulubionego napoju z ziaren.