Kocyki dziecięce to jeden z podstawowych akcesoriów na wyposażeniu każdego smyka. Na początku stanowią nieodzowne okrycie w wózku, pełniąc jednocześnie rolę uzupełniającą pościel w domowym łóżeczku. Później starsze dzieci z chęcią wykorzystają je do zabawy lub otulą w chłodniejsze dni. Warto zatem być w posiadaniu co najmniej jednego kocyka, a z pewnością będziemy zaskoczeni ilością jego zastosowań. Należy jednak pamiętać, że kocyki dziecięce muszą być nie tylko atrakcyjne dla oczu, ale również przyjazne w utrzymaniu czystości.

kocyki dziecięceJednym z podstawowych kryteriów podczas zakupu kocyków dziecięcych jest dobór materiału. Inny bowiem pled sprawdzi się podczas spacerów w wózku, inny na wyposażeniu łóżeczka. Największą popularnością cieszą się bawełniane okrycia, które charakteryzują się naturalnością. Doskonale przepuszczają powietrze, nie powodując podrażnień. Dla alergików oraz niemowląt w szczególności polecane są modele wyprodukowane z bawełny z kontrolowanych upraw. Aby uniknąć nieestetycznie wyglądających zmechaceń, warto wybierać pledy z domieszką wiskozy.

Kocyki dziecięce mogą być również wykonane z tworzywa sztucznego, będącego mieszanką akrylu oraz poliestru. Charakteryzują się wytrzymałością, odpornością na mechacenie i tworzenie się zagnieceń, jednak mają niższe właściwości przepuszczające powietrze. Niezastąpione w czasie chłodniejszych dni. Alternatywą są okrycia wykonane z mikrofibry, wykonane z syntetycznych włókien poliestru. Stanowią połączenie zalet kocyków dziecięcych z bawełny i akrylu, ponieważ są nie tylko przewiewne, ale również odporne na uszkodzenia oraz miękkie.

Do naszej dyspozycji są również polarowe okrycia, wykonane z przyjaznej w dotyku tkaniny, o właściwościach termicznych. Z uwagi na specyfikę zastosowanego materiału, pled umożliwia utrzymanie optymalnej temperatury w poszczególnych porach roku. Jako, że nie przepuszcza wilgoci, świetnie sprawdzi się na spacerze podczas deszczowej pogody. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się bambusowe kocyki dziecięce, wykonane z mieszanki bambusa i bawełny. Z uwagi na wysokie właściwości termoregulacyjne, umożliwiają zachowanie optymalnej temperatury ciała w różnych warunkach. Antybakteryjna i antyalergiczna struktura jest w szczególności mile widziana u alergików.