Biżuteria dla dziewczynki - wybieramy najpiękniejsze bransoletki

Bransoletki to bardzo wdzięczny rodzaj biżuterii - nie obciążają uszu, jak kolczyki, nie przeszkadzają w wykonywaniu codziennych zajęć, jak pierścionki, które trzeba chociażby ściągać podczas każdego mycia rąk; nie plączą się we włosach, jak niektóre naszyjniki, które zresztą często bywają zrywane. Dlatego bransoletki to idealny pomysł na prezent dla dziewczynki. Modne bransoletki jako pierwsza, “dorosła” biżuteria będzie piękną ozdobą, ale i pozwoli przyzwyczaić dziecko do noszenia w przyszłości zegarka. Oto kilka najnowszych trendów i najciekawszych pomysłów na modne bransoletki dla małych księżniczek.

Stwórz ją sama!

modne bransoletki

Niezwykle popularne są wciąż bransoletki modułowe, tworzone czy to za pomocą nawlekanych na bransoletę kamyczków, czy też zwisających z niej zawieszek, tak zwanych charmsów. To właśnie ten drugi typ będzie o wiele lepiej pasował młodej damie - nie krępuje ruchów, a ogromny wachlarz wzorów i kolorów pozwala stworzyć piękną, indywidualną i barwną biżuterię. Modna bransoletka wykonana z odpowiednio dobranych charmsów może być w nieskończoność rozbudowywana i zmieniana, tak, jak zmienia się osoba ją nosząca. Można zawrzeć to, co chcemy, by dla obdarowanej było ważne, jak przyjaźń, pracowitość, czy odwaga, ale także to, co dziewczynka lubi - nutkę, jeśli uczy grać się na instrumencie muzycznym bądź tańczy, kwiat, jeśli uwielbia przyrodę albo zwierzątko, jeśli jakieś posiada. W przyszłości takie charmsy same mogą stać się osobnym prezentem, więc jest to pomysł, który można wykorzystać wielokrotnie.

Wcale nie drogie

Oczywiście biżuteria kojarzy nam się ze srebrem, złotem i innymi drogimi elementami. Ale wśród tej dedykowanej dzieciom wiele jest tańszych, ale nadal interesujących odpowiedników. Na przykład zamiast srebrnego bądź złotego łańcuszka, dostępnych jest wiele modnych bransoletek, dla których podstawą jest kolorowy rzemyk bądź niezwykle elegancka tasiemka. Pozwala to nie martwić się o zerwanie bransolety i znacznie obniża koszt takiego prezentu, a nadal sprawić potrafi wiele radości.

Ukryta wiadomość

Jeszcze jednym pomysłem na modne bransoletki idealne na prezent, są te, za pomocą których możemy przekazać ważną dla nas wiadomość - bransoletki z grawerem. Grawer wykonany po wewnętrznej stronie bransolety albo na powierzchni doczepionej do niej ozdoby, pozwala nam zapisać najróżniejsze rzeczy - może być to ważna data (na przykład data chrztu albo I Komunii Świętej dziecka), imię dziewczynki albo inspirujący cytat, który będzie z drogą nam osobą na dobre i na złe.