Dobrze wyposażony warsztat to gwarancja dobrze pracujących mechaników i poprawnie wykonanych napraw pojazdów. Narzędzia, które należy posiadać, nie tylko powinny być dobrej jakości, ale również muszą być poprawnie uporządkowane. Odwiedzając sklep narzędziowy można znaleźć wyposażenie zarówno dla profesjonalnych serwisów, jak i przydomowego garażu, gdzie możemy wykonywać amatorskie prace przy własnym aucie. Sprawdzamy, w jakie narzędzia i urządzenia warto się wyposażyć, by naprawy aut zawsze były przeprowadzane perfekcyjnie.

Narzędzia i szafki

Przede wszystkim w każdym warsztacie muszą znajdować się komplety różnych narzędzi. Mowa o kluczach nasadowych, oczkowych, obrotowych, a także zestawach tzw. grzechotek, zwanych fachowo rękojeściami z zapadką. Odwiedzając sklep narzędziowy należy zakupić również klucze dynamometryczne, które pozwolą na dokręcanie śrub oraz nakrętek ze specyficzną, bardzo dokładną siłą. Jest to konieczne, ponieważ każde auto jest bardzo złożonym mechanizmem i wiele elementów musi być ze sobą skręcone z konkretną siłą, wskazaną przez producenta. Jeśli mowa o narzędziach, to nie można też zapomnieć o regałach oraz szafkach, gdzie te będą składowane. W sklepie narzędziowym również kupimy takie przedmioty, czasami można nawet dostać gotowe zestawy, zawierające szafkę już wyposażoną w pełny komplet narzędzi. W każdej z szuflad będą znajdować się klucze innego rodzaju i przeznaczenia, co znacznie ułatwi odnajdywanie konkretnych narzędzi, przyspieszając pracę mechaników.

Czego nie może zabraknąć w warsztacie? Odwiedzamy sklep narzędziowySprzęt warsztatowy

Każdy szanujący się warsztat musi posiadać instalację sprężonego powietrza, dlatego korzystając z usług sklepu narzędziowego należy dobrać odpowiedni kompresor tłokowy oraz butlę do niego. Instalacja tego typu pozwoli na używanie wielu urządzeń pneumatycznych, takich jak klucze udarowe, młoty, a nawet maszynę do wymiany opon. Nie obejdzie się również bez urządzeń takich jak testery akumulatorów, które pozwolą bardzo szybko ocenić, czy dany pojazd potrzebuje już nowej baterii, czy wystarczy tylko jej naładowanie. Do tego celu natomiast należy posiadać prostownik – najlepiej, by była to wersja z opcją rozruchową. Przy jej użyciu można od razu odpalić pojazd, który ma całkowicie wyładowany akumulator, co skraca czas diagnozy usterki z kilku godzin (czas ładowania baterii do pełna) do nawet kilkunastu minut. Jeśli mamy dobry sklep narzędziowy w okolicy, to z pewnością zakupimy w nim wszystkie powyższe sprzęty, urządzenia, narzędzia oraz regały do ich segregacji. Tak wyposażony warsztat będzie w stanie w krótkim czasie naprawić każdy samochód.