Niektórzy rodzice mają wątpliwości, czy potrzebne jest im nosidło dla dziecka. Warto mieć świadomość, że to niepozorne akcesorium możne bardzo ułatwić codzienne funkcjonowanie z pociechą. Nosidełko Tula to nie tylko ładny gadżet, ale przede wszystkim doskonała alternatywa dla noszenia malca na rękach czy w chuście.

Czym są ergonomiczne nosidła dla dzieci?

Nosidełko Tula to akcesorium, które umożliwia rodzicom noszenie pociechy bez obawy, że jego pozycja jest nieergonomiczna i może źle wpłynąć na rozwój malca. Do nosideł można dokupić wkładkę dla niemowląt, dzięki czemu możliwe jest noszenie nawet dzieci ważących zaledwie 3,5 kg. Dzięki wkładce pozycja dziecka jest bezpieczna dla kręgosłupa.  
Ergonomiczne nosidła Tula to dobra opcja dla rodziców, którzy chcą regularnie nosić swoje dziecko, zachowując przy tym swobodę ruchów rąk. Nosidła są wygodne nie tylko dla dziecka, ale także dla rodzica. Mają one szeroki pas biodrowy, który można dowolnie regulować, a także miękkie szelki, które nie uwierają osoby noszącej dziecko nawet podczas wycieczek na szlakach. Co ważne, dostępne są nosidełka, w których dziecko może być noszone zarówno na brzuchu, jak również na plecach rodzica.

Czy warto kupić nosidełko ergonomiczne dla dziecka?Zalety nosideł ergonomicznych

Nosidełko Tula ma wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia odczuwanie bliskości pomiędzy dzieckiem a rodzicem, jednocześnie nie zajmując rąk dorosłym, dzięki czemu mogą oni wykonywać inne czynności. Dodatkowo nosidła ergonomiczne są miękkie, wobec czego bez trudu można je wsadzić do plecaka czy nawet niewielkiej torebki i zabrać ze sobą, aby użyć w przypadku, gdy malec zmęczy się samodzielnym spacerowaniem. Nie bez znaczenia jest także fakt, że korzystając z nosidełka Tula można swobodnie korzystać z miejsc, do których nierzadko trudno się dostać na przykład z wózkiem. Może to być komunikacja publiczna, ale także niewielki sklep. Ponadto z dzieckiem w ergonomicznym nosidle można wybrać się na plażę czy górskie szlaki. Nosidełka Tula są dostępne w różnych wzorach, dzięki czemu każdy znajdzie taki, który przypadnie mu do gustu, a nosidło stanie się efektownym elementem wyprawki dziecka.

Jakie nosidło wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka modeli nosideł Tula. Podczas wyboru należy sugerować się wiekiem i rozmiarem dziecka. Krąży opinia, że dziecko, aby móc być noszonym w nosidle, powinno umieć samodzielnie siedzieć – jednak w przypadku nosideł Tula dostępne są dodatkowe wkładki umożliwiające noszenie niemowląt bez ryzyka, że dziecko będzie w nieergonomicznej pozycji.