Wybierając się do świeżo upieczonych rodziców, na chrzest, pierwsze urodziny czy inne okazje zawsze zastanawiamy się nad tym, co kupić maluchowi, a później dorastającemu dziecku. Zastanawiamy się, czy rodzic nie wolałaby pieluch, a może ciuszki, które zdecydowanie szybko idą w odstawkę ze względu na to, że brzdąc rośnie w zawrotnym tempie. I kolejną zagwozdką, którą jest prezent dla dziecka stanowią zabawki – jakie wybrać, żeby było odpowiednie do wieku oraz żeby spodobały się zarówno maluchowi, jak i rodzicom.

Kiedy idziemy w odwiedziny do świeżo upieczonych rodziców zastanawiamy się nad wyborem pieluch oraz ubranka. Najczęściej pytamy rodziców, którzy z grzeczności odpowiadają, że niczego nie potrzeba.prezent dla dziecka Jednak doskonale wiemy o tym, że pieluchy się przydadzą. I nawet, jeżeli nie trafimy z rozmiarem, to nie należy się tym przejmować – większe wykorzystane zostaną później. Za małe zawsze można sprzedać! Jeżeli chodzi o ubranka jako prezent dla dziecka, jest to dobry pomysł jednak starajmy się podpytać jak duże jest dziecko i nie kupujmy rzeczy na dwu- i trzylatki. Wtedy nasz prezent będzie zupełnie niepraktyczny. Zostanie odłożony do szafy i być może rodzice o nim zapomną.

Kiedy niemowlę zaczyna podrastać i zmieniać się brzdąca, który swoimi bystrymi oczkami zaczyna dostrzegać wszystko, co się wokół niego dzieje, wtedy warto przejrzeć dział w księgarni z książeczkami, w których znajdują się kształty oraz kolory. Pobudza to odpowiednie obszary mózgu. Na tym etapie rozwoju takie mini książeczki edukacyjne są najlepszym prezentem dla dziecka.

Najlepszy prezent dla dziecka, które jest już całkiem sporym bobasem? Edukacyjna piłka, którą może łapać i zginać swoimi małymi rączkami. Jest to zabawka kształtująca odpowiednią motorykę ciała oraz pomaga wyrobić sobie nawyk chwytania.

Jeżeli udajemy się na wizytę do znajomych, którzy właśnie doczekali się swojej pociechy warto zapytać ich przed kupnem prezentu, co przydałoby się ich maluchowi. Powinniśmy się liczyć z grzeczną odmową, dlatego nie naciskając na nich warto pamiętać, że pieluch nigdy nie jest za mało, ubranka są dobrym prezentem, ale tylko jeżeli pasują na bobasa. Starszemu maluchowi warto sprawić zabawki edukacyjne.