Najlepszy przyjaciel człowieka zasługuje na najlepsze żywienie. Gotowane mięso z warzywami nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dla wielu zwierząt taka forma posiłku jest trudna do strawienia. A dla właściciela codzienne przygotowanie zbilansowanego posiłku jest trudne i czasochłonne. Miłośnicy psów, którzy naprawdę troszczą się o ich zdrowie, wybierają profesjonalne i wygodne karmy.

Dobra karma

Sucha karma dla psa

Rynek zoologiczny obfituje w różne rodzaje posiłków dla zwierząt. Rekordy popularności bije sucha karma dla psa. Nie sama forma podania jest jednak najważniejsza. Kluczowy jest dobry skład.Na pierwszym miejscu w składzie musi znajdować się mięso. Nawet najsłodsze miniaturowe kanapowce pochodzą od wilków i są mięsożerne. Rodzaj mięsa zależy już od rasy psa (te ze skłonnością do tycia powinny zjadać chude mięso), ewentualnych chorób i alergii, ale przede wszystkim od indywidualnego gustu czworonoga. Sucha karma dla psa kupowana po raz pierwszy powinna być w małym opakowaniu. W końcu nie każdy lubi jagnięcinę czy łososia. Kolejne pozycje spisu składników powinny zajmować warzywa. Najlepiej zielone, strączkowe, ewentualnie korzenie - marchew, seler itd., (podawanie psu karmy z ziemniakami lepiej przedyskutować z weterynarzem). I dopiero po tych elementach mogą pojawić się zboża i inne wypełniacze. Dobra karma nie pochodzi z osiedlowego sklepu spożywczego. Najpopularniejsze marki, atakujące reklamami pełnymi radosnych psów, wcale nie oferują zdrowej psiej żywności. Sucha karma dla psa z marketu zawsze prezentuje skład w odwrotnej kolejności niż to opisano w poprzednim akapicie. A to oznacza, że stworzoną ją głównie z niezbyt potrzebnego psu zboża. 4% mięsa w karmie dla psa - to śmiesznie mało. Tylko sklepy zoologiczne z prawdziwego zdarzenia sprzedają dobre i zdrowe jedzenie dla pupili. Zakupów możemy dokonać m. in. na stronie: https://www.keko.pl/pol_m_Psy_Karma-dla-psa_Sucha-karma-dla-psa-327.html. Sucha karma dla psa jest wygodna i bezpieczna, łatwo ją dawkować i dba o zęby zwierzęcia. A jej dobry skład wcale nie wiąże się z wielkimi kosztami.

Karma - dopasowana do potrzeb

Kiedy uda się znaleźć dobrego producenta zdrowej karmy, trzeba dopasować jego ofertę do potrzeb konkretnego psa. A one zmieniają się z wiekiem. Najbardziej wrażliwe są szczenięta. Ich dieta wymaga szczególnej troski, zwłaszcza o odpowiednią dawkę wapnia. Pies w fazie intensywnego wzrostu musi być dobrze odżywiony. Dla małych piesków istnieje oddzielny rodzaj karm. Oprócz składu wyróżniają się też małymi rozmiarami granulek. Wyjątkowe zapotrzebowanie na składniki odżywcze mają szczenne i karmiące suki. I dla nich także znaleźć można dedykowane karmy. Całkiem inny skład mają posiłki przeznaczone dla psich łakomczuchów z tendencją do tycia. Zwłaszcza, kiedy grozi to chorobami stawów i kręgosłupa. W końcu psi seniorzy - wymagają zmiany karmy na taką, która doda witalności i nie podrażni żołądka. Po za tym poszczególne rasy mają swoje wymagania żywieniowe. Zazwyczaj im mniejszy piesek, tym delikatniejszy układ pokarmowy.   Suche karmy dla psa to nie jest zło konieczne. To najlepszy wybór dla psa i właściciela. Dają gwarancję bezpieczeństwa i wygody. Wybierane mądrze będą zaspokajać wszystkie potrzeby czworonoga.